CBS/Max Preps All-American Softball Team for Medium-size schools with Enka as the Team of the Year

Posted by Press Release on July 12, 2015 at 1:20 pm under High School | Comments are off for this article

CBS/MaxPreps 2015 All-American Softball Team for Medium-size schools:

http://t.maxpreps.com/1Hnqhxw

First team

P – Brittany Finney, Bishop Carroll (Wichita, Kan.), Sr.
P – Colette Robert, McLoughlin (Milton-Freewater, Ore.), Sr.
P – Allison Block, Starpoint (Lockport, N.Y.), Sr.
P – Ashlee Swindle, Curry (Jasper, Ala.), Jr.
P – Allison Muraskin, Coral Springs Charter (Coral Springs, Fla.), So.
P – Allison Lipovsky, Harrison (Mich.), Sr.
P – Caitlyn Brooks, Burbank (Calif.), Sr.
P – Maddie Damon, Kasson-Mantorville (Kasson, Minn.), Sr.
P – Cayla Drotar, Hartsville (S.C.), Jr.
P – Arissa Paulson, Payson (Ariz.), Jr.
P – Mallory Teunissen, Wayland (Mich.), Sr.
P – Annie Willis, Westminster Christian (Huntsville, Ala.), So.
C – Bailey Hemphill, St. Thomas More (Lafayette, La.), Jr.
C – Lauren Buchanan, Bishop Carroll (Wichita, Kan.), Sr.
C – Courtney Sleeman, Zeeland West (Mich.), Sr.
C – Caitlyn Emberson, Taft (Calif.), Sr.
IF – Darian Lindsey, Pendleton (Ore.), Sr.
IF – Tazia Hernandez, Empire (Tucson, Ariz.), Sr.
IF -Toni Polk, Niagara Falls (N.Y.), Sr.
IF – Kinzie Johnson, River Hill (Clarksville, Md.), Sr.
IF – Kellye Springstead, Tanque Verde (Tucson, Ariz.), Sr.
IF – Ashton Lampton, Newton County (Decatur, Miss.), Sr.
IF – Navia Penrod, Lely (Naples, Fla.), Sr.
IF – Paige Churchfield, Swan Valley (Saginaw, Mich.), Sr.
IF – Laina Su’esu’e, East (Salt Lake City, Utah), Jr.
OF – Rachel Hammons, Bourgade Catholic (Phoenix, Ariz.), Fr.
OF – Mia Camuso, Shasta (Redding, Calif.), Jr.
OF – Julia Hollingsworth, Ennis (Texas), Sr.
UTIL – Jenna Goodrich, American Heritage (Plantation, Fla.), Sr.
UTIL – Kenna DeLancey, Ritchie County (Ellenboro, W. Va.), Jr.
UTIL – Preslee Gallaway, Pilot Point (Texas), Sr.

Second Team

P – Ashtin Strickland, Santa Fe (Alachua, Fla.), Sr.
P – Jamie Wren, La Serna (Whittier, Calif.), Sr.
P – Peyton Pignolia, Curtis (River Ridge, La.), Sr.
P – Megan Guitar, Croswell-Lexington (Croswell, Mich.), Sr.
P – Nicole Williams, St. Joseph (Trumbull, Conn.), Jr.
P – Abby Swaney, Springville (Ala.), 8th
P – Missy Zoch, La Grange (Texas), Jr.
P – Caitlin Perry, Alabama Christian Academy (Montgomery, Ala.), Sr.
P – Baylee Ports, Mount Anthony (Bennington, Vt.), Sr.
P – Arizona Pilgrim, Taft (Calif.), Sr.
C – Carly Testa, St. Joseph (Hammonton, N.J.), Sr.
C – Stephanie Abello, Benet Academy (Lisle, Ill.), Sr.
C – Dayla Gulledge, Rehobeth (Dothan, Ala.), Sr.
IF – Rebekah Cervantes, Redwood (Visalia, Calif.), Sr.
If – Olivia Gray, Trinity (Washington, Pa.), Sr.
IF – Darby Bishop, Newton County (Decatur, Miss.), Sr.
IF – Jasmine Palmer Enka (N.C.), Sr.
IF – Morgan Turkoly, Sanger (Texas), Sr.
IF – Brooke Samios-UY, Eastern Tech (Baltimore, Md.), Sr.
IF – Megan Lane, Hernando (Brooksville, Fla.), Sr.
IF – Erika Underwood, Addison (Mich.), Sr.
IF – Fa Leilua, Hawthorne (Calif.), Sr.
OF – Cherish Burks, East Union (Manteca, Calif.), Sr.
OF – Veronica Ruelius, Marengo (Ill.), Sr.
OF – Haley Bearden, Clarksville (Tenn.), Sr.
OF – Candice Corcoran, Morehead (Eden, N.C.), Sr.
OF – Lauren Lewis, Baylor (Chattanooga, Tenn.), Sr.
UTIL – Skyler Sobeski, Bronson (Mich.), Sr.
UTIL – Charlene Castro, Natalia (Texas), Sr.
UTIL – Hannah Stewart, Bishop Ryan (Minot, N.D.), Sr.
UTIL – Meghan Wimmer, Chichester (Boothwyn, Pa.), Sr.

Medium Schools Player of the Year: Rachel Garcia, Highland (Palmdale, Calif.), P
Medium Schools Team of the Year: Enka (N.C.), 29-0, 3A state champions
Medium Schools Coach of the Year: Mark Montimurro, Coral Springs Charter (Coral Springs, Fla.), 29-0-1

Jim Stout
Media Manager, Eastern U.S.
CBS MaxPreps, Inc.


Comments are closed.