2nd Annual NC Leadership Academy Falcon Basketball Jamboree on Monday and Tuesday, June 14-15

Cost is $5 per day, there will be concessions, and masks are required, because it is a school event indoors. They have 15 schools coming to play both days, on Monday and Tuesday

Monday June 14th Schedule

Time Main Gym                                       Court # 2 MS Gym
9am SW Guilford vs Providence Grove                 Chatham Charter vs N. Davidson
10am Central Davidson vs North Stokes               NCLA vs Randleman
11am Oxford Prep vs Chatham Charter                 NW Guilford vs Providence Grove
12pm High Point Central vs South Stokes             N. Davidson vs SW Guilford
1pm North Stokes vs Randleman                       Trinity vs Central Davidson
2pm NWG vs North Davidson                           Providence Grove vs Union Grove
3pm Chatham Charter vs HPC                          Trinity vs Oxford Prep
4pm Central Davidson vs SWG                         Union Grove vs South Stokes
5pm Northern vs Randleman                           North Stokes vs NCLA
6pm NWG vs Trinity                                  Oxford Prep vs HPC
7pm NCLA vs Union Grove Christian                   South Stokes vs Northern

***Team listed first is the AWAY Team & Team listed second is HOME.

Tuesday June 15th

Time Main Gym                                       Court # 2 MS Gym
9am South Stokes vs Randleman                       NW Guilford vs Glenn
10am Union Grove vs North Stokes                    NCLA vs Southwest Randolph
11am Randleman vs Chatham Charter                   South Stokes vs Central Davidson
12pm SW Randolph vs Union Grove                     North Stokes vs NWG
1pm South Stokes vs Providence Grove                Northern Guilford vs Lee County
2pm NCLA vs North Davidson                          Central Davidson vs Randleman
3pm Northern Guilford vs SW Randolph                Chatham Charter vs North Stokes
4pm NW Guilford vs Lee County                       Union Grove vs SWG (2)
5pm C. Davidson vs Chatham Charter                  Providence Grove vs North Davidson
6pm SWG (2) vs NCLA                                 Glenn vs Lee County
7pm Glenn vs N. Davidson                            Providence Grove vs Northern

***Team listed first is the AWAY Team & Team listed second is HOME.

Monday June 14th Schedule
Time Main Gym

9am SW Guilford vs Providence Grove

10am Central Davidson vs North Stokes

11am Oxford Prep vs Chatham Charter

12pm High Point Central vs South Stokes

1pm North Stokes vs Randleman

2pm NWG vs North Davidson

3pm Chatham Charter vs HPC

4pm Central Davidson vs SWG

5pm Northern vs Randleman

6pm NWG vs Trinity

7pm NCLA vs Union Grove Christian

Monday June 14th Schedule
Time Court # 2 MS Gym

9am Chatham Charter vs N. Davidson

10am NCLA vs Randleman

11am NW Guilford vs Providence Grove

12pm N. Davidson vs SW Guilford

1pm Trinity vs Central Davidson

2pm Providence Grove vs Union Grove

3pm Trinity vs Oxford Prep

4pm Union Grove vs South Stokes

5pm North Stokes vs NCLA

6pm Oxford Prep vs High Point Central

7pm South Stokes vs Northern

Tuesday June 15th
Time Main Gym

9am South Stokes vs Randleman

10am Union Grove vs North Stokes

11am Randleman vs Chatham Charter

12pm SW Randolph vs Union Grove

1pm South Stokes vs Providence Grove

2pm NCLA vs North Davidson

3pm Northern Guilford vs SW Randolph

4pm NW Guilford vs Lee County

5pm C. Davidson vs Chatham Charter

6pm SWG (2) vs NCLA

7pm Glenn vs N. Davidson

Tuesday June 15th
Time Court # 2 MS Gym

9am NW Guilford vs Glenn

10am NCLA vs Southwest Randolph

11am South Stokes vs Central Davidson

12pm North Stokes vs NWG

1pm Northern Guilford vs Lee County

2pm Central Davidson vs Randleman

3pm Chatham Charter vs North Stokes

4pm Union Grove vs SWG (2)

5pm Providence Grove vs North Davidson

6pm Glenn vs Lee County

7pm Providence Grove vs Northern

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *